DAGGK osuđuje istup gradonačelnika Damira Mandića

"Predsjednica DAGGK-a Tatjana Basar nije djelovala samostalno, niti u svojem interesu već je prenosila zaključke i poruke naše udruge koja podržava Građansku inicijativu 'Spasimo Koranu'", kaže se u priopćenju Izvršnog odbora Društva arhitekata, građevinara i geodeta

Autor: Marin Bakić

“Odbacujemo i najoštrije osuđujemo istup gradonačelnika Karlovca Damira Mandića i napad i neosnovano prozivanje članova Društva arhitekata, građevinara i geodeta Karlovac koji djeluju u interesu zaštite javnih gradskih prostora. DAGGK svojim djelovanjem i u svojim nastupima uvijek i prvenstveno brani javni prostor i javni interes, što smo kao stručna udruga, ali i kao građani našega grada, dužni činiti i kad se to nekome ne sviđa”, stoji u priopćenju Izvršnog odbora DAGGK-a.

“Predsjednica DAGGK-a Tatjana Basar nije djelovala samostalno, niti u svojem interesu već je prenosila zaključke i poruke naše udruge koja podržava Građansku inicijativu ‘Spasimo Koranu'”, nastavlja se u priopćenju.

  • Naše društvo ne bavi se politikanstvom, već je u skladu sa Statutom naša dužnost aktivno sudjelovati u rješavanju bitnih pitanja od značenja za unapređenje arhitekture, građevinarstva i geodezije, te organiziranje suradnje sa svim institucijama koje se bave pitanjima od javnog interesa, a vezane su za naše struke i naš grad – napominju iz DAGGK-a.